ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ДІУРЕТИЧНОЇ АКТИВНОСТІ В РЯДУ 7,8-ДИЗАМІЩЕНИХ МЕТИЛКСАНТИНІВ
Анотація
Проведено експериментальне дослідження впливу на функціональну активність нирок п 'яти вперше синтезованих сполук ряду 8-заміщених 3-метил-7-Р-гідрокси-у-(2'-метилфенокси) пропілксантину. Експериментально на щурах встановлено, що досліджувані сполуки збільшували діурез за 4 години спостереження на 60,9-115,7% (р<0,05). Найбільшу активність проявила сполука 4 - 3-метил-7-Р-гідрокси- у-(2'-метилфенилокси)пропін-8-етиламіноксантин, яка за діуретичним ефектом переважала еталонні препарати порівняння гіпотиазид і теофілін в 1,3 та 1,5 раза відповідно.
Механізм діуретичного ефекту сполуки 4 обумовлений не лише зниженням реабсорбції і збільшенням екскреції іонів натрію, але й підвищенням ниркового кровотоку та покращанням клубочкової фільтрації як результат участі простогландинової системи в реалізації його фармакодинамічних ефектів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).