КІЛЬКІСНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ЛІДОКАЇНУ ТА ТРИМЕКАЇНУ ЗА РЕАКЦІЄЮ М-ОКСИДУВАННЯ ПЕРОКСОМОНОСУЛЬФАТНОЮ КИСЛОТОЮ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2009.2.2973Анотація
Описано непрямий титриметричний метод визначення лідокаїну та тримекаїну, який ґрунтується на окисненні їх надлишком пероксомоносульфатної кислоти в слаболужному середовищі з наступним визначенням надлишку окисника йодометричним методом. Встановлено, що найбільша швидкість окиснення обидвох лікарських речовин пероксомоносульфатною кислотою спостерігається при рН 8,5-9,3, а реакція завершується через 1 хв. Запропонований метод дозволяє визначати препарати в їх субстанціях та лікарських формах. Методика характеризується простотою, експресністю та задовільною точністю.##submission.downloads##
Опубліковано
2014-07-17
Як цитувати
Блажеєвський, М., & Анацька, Я. (2014). КІЛЬКІСНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ЛІДОКАЇНУ ТА ТРИМЕКАЇНУ ЗА РЕАКЦІЄЮ М-ОКСИДУВАННЯ ПЕРОКСОМОНОСУЛЬФАТНОЮ КИСЛОТОЮ. Фармацевтичний часопис, (2). https://doi.org/10.11603/2312-0967.2009.2.2973
Номер
Розділ
АНАЛІЗ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).