УЧАСТЬ ХОЛЕЦИСТОКІНІНЕРГІЧНОЇ СИСТЕМИ У МЕХАНІЗМІ АНОРЕКСИГЕННОЇ ДІЇ ЦИС-3-АРИЛІДЕН(ГЕТАРИЛІДЕН)-1,4-БЕНЗДІАЗЕПІН-2-ОНІВ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2011.1.2680Анотація
Як відомо, у процесах регуляції харчової поведінки бере участь рецепторна система холецистокініну (ССК). Проведені дослідження щодо вивчення одного з можливих механізмів анорексигенної дії сполук ряду цис-3-ариліден(гетариліден)-1,4бенздіазепін-2-онів свідчать про те, що зниження апетиту щурів на тлі їх введення відтворюється за участю ССК-рецепторів, а саме підтипу ССК>. Аналіз отриманих експериментальних даних про спектр нейроф армакологічної активності зазначених сполук дає підстави зробити висновок, що зазначені сполуки одночасно є лігандами обох підтипів ССК-рецепторів, різняться направленістю взаємодії з ними.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).