РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ ПОХІДНИХ N-ФЕНІЛАНТРАНІЛОВИХ КИСЛОТ XVII*. КИСЛОТНО-ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ 3-ОКСАМОЇЛ- ТА 3- СУКЦИНОЇЛЗАМІЩЕНИХ N-ФЕНІЛАНТРАНІЛОВИХ КИСЛОТ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2012.3.2625Анотація
Досліджено реакційну здатність 3-оксамоїл- та 3-сукциноїлзаміщених ІЧ-фенілантранілових кислот шляхом вивчення кислотно-основних властивостей у бінарному розчиннику діоксан-вода (60 об. % діоксану). Проаналізовано вплив природи та положення замісників у неантраніловому та амідному фрагментах ІЧ-фенілантранілових кислот на їх рКа. Доведено підпорядкованість досліджених реакційних серій рівнянню Гаммета і показано невелику чутливість реакційного центру до впливу замісників у неантраніловому фрагменті молекули та відсутність впливу електродонорних замісників у оксамоїл- та сукциноїламідному фрагментах. Розраховано єдине кореляційне рівняння рКа - ■('(а) для 3-оксамоїл- та 3-сукциноїлзаміщених ІЧ-фенілантранілових кислот, що дозволяє прогнозувати кислотно-основні властивості сполук цього гомологічного ряду.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).