ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ І КОНЦЕНТРАЦІЇ ДОПОМІЖНИХ РЕЧОВИН ПРИ ФАРМАЦЕВТИЧНІЙ РОЗРОБЦІ РОЗЧИНУ МЕТРОНІДАЗОЛУ ДЛЯ ІНФУЗІЙ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2012.2.2600Анотація
На етапі фармацевтичної розробки закладаються основи якості, ефективності та безпеки лікарських засобів (ЛЗ). З метою створення якісного ЛЗ, який буде відповідати фармакопейним вимогам та заявленим цілям, необхідно провести низку науково обгрунтованих теоретичних та експериментальних досліджень, які доведуть, що обрані компонентний склад, лікарська форма, виробничий процес і первинне упакування є відповідними та оптимальними. Ми провели експериментальні дослідження щодо вибору допоміжних речовин і їх концентрації на прикладі інфузійного розчину метронідазолу. Встановлено, що для приготування 1 л 0,5 % інфузійного розчину метронідазолу необхідно додати 8,0 г натрію хлориду, 0,1 г динатрію едетату, 0,263 г цитратної кислоти безводної та 0,5—0,6 г динатрію гідрофосфату безводного. Приготовлений розчин стабільний після стерилізації. Показники рН, кількісного вмісту метронідазолу і натрію хлориду близькі до значень до стерилізації.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).