ПОРІВНЯННЯ АСОРТИМЕНТУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ ПОРОЖНИНИ НОСА В УКРАЇНІ ТА ПОЛЬЩІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2022.3.13343Ключові слова:
фармацевтичний ринок, лікарська форма, активний фармацевтичний інгредієнт, захворювання порожнини носаАнотація
Мета роботи. Провести дослідження асортименту лікарських засобів для лікування захворювань порожнини носа (групи R01) на фармацевтичних ринках України та Польщі і проаналізувати можливість проведення фармакотерапії захворювань порожнини носа громадянам України, які тимчасово перебувають на території сусідньої європейської країни.
Матеріали і методи. Робота виконана з використанням офіційних джерел інформації, дані з яких були опрацьовані, систематизовані з використанням статистичного, логічного і графічного методів.
Результати та обговорення. В результаті проведеного аналізу встановлено, що на фармацевтичних ринках України та Польщі зареєстровані препарати для лікування порожнини носа найчастіше використовують у формі спрею – 62,25 % та 66,67 % відповідно. Відповідно до чисельності активні фармацевтичні інгредієнти препаратів групи R01 можна розмістити в спадаючий ряд симпатоміметики кортикостероїди симпатоміметики в комбінації з іншими засобами інші засоби антигістамінні препарати. На обох фармацевтичних ринках переважають однокомпонентні препарати. Польський фармацевтичний ринок лікарських засобів, які застосовують для лікування порожнини носа, представлений здебільшого препаратами власного виробництва, а український - імпортними. Лідером серед вітчизняних виробників лікарських засобів групи R 01 на українському ринку є АТ «Фармак».
Висновки. Фармацевтичні ринки України та Польщі подібні за асортиментом лікарських засобів групи R01. Незважаючи на деякі відмінності в номенклатурі препаратів і фірм-виробників, лікарські засоби для лікування порожнини носа представлені ідентичними субстанціями, що дає можливість проведення оптимальної фармакотерапії в обох країнах.
Посилання
Candidate status for EU membership: challenges and opportunities for the pharmaceutical market of Ukraine. Available from: https://www.apteka.ua/article/639768
Healthcare Development Strategy until 2030: expectations and priorities. Available from: https://www.apteka.ua/article/625280
State Register of Medicines of Ukraine. [Державний реєстр лікарських засобів України] Available from: http://www.drlz.kiev.ua/ Ukrainian.
State Register of Medicines of Poland. Available from: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/rpl/search/public
Parashchyn ZhD, Lobur IP, Kirichuk AO, Brida OR, Stadnytska NYe. Study of the composition of drugs for the treatment of diseases of the nose cavity. Chemistry, Technology and Application of Substances. 2021;4(2): 54-63. doi:10.23939/ctas2021.02.054
Compendium Directory [Internet]. Available from: http://compendium.com.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Фармацевтичний часопис
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).