РОЗВИТОК ЕМПАТІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ У СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ

Автор(и)

  • L. O. Voloshyna ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет”, м. Чернівці
  • L. D. Kushnir ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет”, м. Чернівці
  • M. P. Perepichka ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет”, м. Чернівці
  • O. I. Doholich ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет”, м. Чернівці
  • B. A. Leko ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет”, м. Чернівці

DOI:

https://doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.9429

Ключові слова:

емпатія, емоційний стан, студенти-медики

Анотація

Мета роботи – вивчити проблему емпатійності у студентів-медиків, когнітивний та емотивний напрямки емпатій.

Основна частина. Вивчення проблеми емпатії в психології має досить тривалу історію. Емпатія визначається як здатність людини емоційно відгукуватися на переживання іншої людини, тварини чи будь-якого антропоморфізованого предмета; як суто емоційний феномен, що репрезентує процес співпереживання – співчуття – внутрішнього прийняття; як осягнення емоційного стану  іншого, як проникнення в переживання іншої людини; як здатність прилучатися до емоційного життя іншого, розділяючи його переживання; як “учуття” в позицію іншого, вміння поставити себе на його місце; як почуття, що передає духовне єднання. Ми провели емпіричне дослідження, у якому вибіркою стали 37 студентів ІV курсу Чернівецького медичного університету і використовувалися методики В. В. Бойка для діагностики емпатії та Дж. Тангней для вимірювання почуття провини та сорому. Здатність до емпатії разом з розвитком таких базових і загальнолюдських моральних за характером почуттів, як провини та сорому, що визначають етичну спрямованість самосвідомості особистості, є професійно важливими якостями для представників допомагаючих професій, зокрема медика.

Висновок. Велінням часу є необхідність дослідження рівня емпатійних здібностей студентів-медиків та їх постійний розвиток як важлива складова частина високих професійних і медичних якостей сучасного лікаря.

Біографія автора

L. O. Voloshyna, ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет”, м. Чернівці

 

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-12

Як цитувати

Voloshyna, L. O., Kushnir, L. D., Perepichka, M. P., Doholich, O. I., & Leko, B. A. (2018). РОЗВИТОК ЕМПАТІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ У СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ. Медична освіта, (4), 185–190. https://doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.9429

Номер

Розділ

Досвід з організації навчальної роботи