Вимоги до оформлення статей
До друку приймаються не опубліковані раніше наукові статті, рецензії на нові видання, повідомлення про наукові події й заходи, які відповідають профілю видання й сучасному стану науки. Редакція не розглядає статті описові та оглядові, а також такі, що не становлять наукового інтересу й не містять значущих висновків.
У випуску можна публікувати не більше однієї статті автора. Кількість авторів статті не повинна перевищувати трьох осіб. Редакція вітає статті англійською мовою.
Виклад статті повинен бути чітким, стислим, текст літературно опрацьовано без повторень. Автор статті відповідає за достовірність викладеного матеріалу, правильне цитування джерел та посилання на них.
Обсяг статті –8–12 сторінок (шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, поля – усі 2 см, абзац – 1 см). Форматування абзаців за допомогою інтервалів (пробілів) чи табуляції недопустиме.
Структура статті:
Індекс УДК (універсальний десятинний класифікатор) розташовують перед заголовком статті, окремим рядком, у лівому верхньому куті. Визначає індекс УДК автор.
Відомості про автора (авторів) подають українською та англійською мовами із зазначенням ініціалів і прізвища (прізвищ), місця роботи; рядком нижче – номери ORCID (https://orcid.org/), ResearcherID https://www.researcherid.com/), Scopus Author ID (зазначається при наявності індексованих публікацій у Scopus). Усі відомості наводять у називному відмінку. Номери ORCID, ResearcherID та Scopus Author ID визначає автор.
Заголовок статті. У назві бажано не використовувати ускладнену термінологію псевдонаукового характеру. Великі літери, окремий абзац без відступів першого рядка з вирівнюванням по центру. Подається українською та англійською мовами.
Анотація подається українською та англійською мовами (не менше 1800 символів із пробілами в кожній анотації) згідно з вимогами наукометричних баз.
Ключові слова – слова з тексту матеріалу, які, з точки зору інформаційного пошуку, мають змістовне навантаження. Ключові слова подаються у називному відмінку українською та англійською мовами, загальна їх кількість – не менше трьох і не більше семи.
Емпірична стаття повинна містити такі компоненти, як: вступ; мета дослідження; методи дослідження; результати дослідження; висновки та перспективи подальших досліджень.
Теоретична стаття повинна включати такі структурні елементи, як: вступ; мета статті; теоретична частина; висновки та перспективи подальших досліджень.
Усі частини статті повинні бути виділені напівжирним шрифтом.
Список літератури слід подавати двома окремими блоками.
Блок 1 (Список літератури) формують в алфавітному порядку і нумерують, подають мовою цитованих джерел, спочатку кирилицею, потім латиною; оформляють згідно з ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». У тексті статті при посиланні на публікацію слід зазначити її номер згідно зі списком літератури у квадратних дужках.
Блок 2 (References) необхідний для коректного індексування посилань статті наукометричними та пошуковими системами; він дублює перший список латиною та наводить кириличні джерела у транслітерованому вигляді та перекладі англійською мовою. Список нумерують й оформлюють за міжнародним бібліографічним стандартом APA.
Заборона використання наукових праць країни-окупанта
Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.
Додаткові вимоги до тексту статті:
– на таблиці й рисунки давати посилання в тексті статті;
– таблиці повинні мати заголовки (над таблицею, окремим абзацом тексту, без відступу);
– рисунки мають супроводжуватися підписами (під рисунком, окремим абзацом, вирівнювання за центром, без відступу; підпис не має бути елементом рисунка); нумерувати рисунки за порядком посилань у тексті;
– усі ілюстрації, графіки та таблиці розміщувати безпосередньо в тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не в кінці);
– усі позначення мір (одиниці різних величин, цифрові дані) необхідно подавати відповідно до Міжнародної системи одиниць (СІ).