УКУСИ ГРИЗУНАМИ І РОЗВИТОК ЛЕПТОСПІРОЗУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2017.1.7771Ключові слова:
лептоспіроз, хворі, мишоподібні гризуни, укус, спостереження за пацієнтами після укусів.Анотація
Тернопільська область є ендемічною щодо лептоспірозу. Основним резервуаром його збудника в природі є мишоподібні гризуни. Останнім часом значно почастішали випадки покусів гризунами людей - від 0,7 % (в анамнезі госпіталізованих з приводу лептоспірозу хворих у 1972-2011 рр.) до 7,5 % (у 2012-2016 рр.).
Мета роботи – встановити можливість і частоту виникнення лептоспірозу у людей після укусів мишоподібними гризунами.
Матеріали і методи. Проаналізовано матеріали епідеміологічного розслідування та клінічного спостереження 83 осіб після укусів мишоподібними гризунами.
Результати досліджень. У 7 (18,9 %) пацієнтів розвинувся лептоспіроз, що підтверджено результатами лабораторного обстеження. Заселеність гризунами осередків, де мали місце випадки укусів людей мишоподібними гризунами, склала 33,7 %, інфікованість відловлених гризунів - від 17,6 до 33,3 %.
Висновок. Результати проведеного дослідження диктують необхідність медичного спостереження за пацієнтами після укусів гризунами з метою своєчасної діагностики лептоспірозу та адекватної лікувальної тактики.
Посилання
Vasylieva N.A. Kliniko-patohenetychna i epidemiolohichna kharakterystyka tiazhkykh form leptospirozu ta udoskonalennia likuvannia [Vasylieva, N.A. Clinical, pathogenetic and epidemiological characteristic of leptospirosis severe forms and treatment improvement]: thesis. ... D.M.S. Тernopil, 348.
Kozielewicz, D., Karwowska, K., Halota, W. (2013). Leptospirosis disease with many faces. Pol. Merkur. Lekarski. 35(209), 279-282.
Vasylieva, N. A., Andreychyn, M. A. (2016) Leptospiroz [Vasylieva, N. A., Andreychyn M. A. Leptospirosis]. Ternopil: TSMU, 276.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).