ГРИП А: ПЕРЕБІГ, ТИПОВІ Й НЕТИПОВІ УСКЛАДНЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2010.3.711Анотація
У більшості пацієнтів грип, спричинений збудником A/H1N1, характеризують як неускладнене фебрильне захворювання, яке, як правило, минає без лікування. Симптоми захворювання здебільшого аналогічні до симптомів сезонного грипу (кашель, біль у горлі, ринорея, біль голови, міалгія), відмінність полягає лише у діарейному синдромі, що виявляється досить часто (приблизно у 38 % пацієнтів з грипом A/H1N1) і не є характерним для сезонного грипу. На сьогодні чітко визначено групи ризику осіб, у яких грип, зумовлений вірусом A/H1N1, може перебігати тяжко, атипово чи спричинити серйозні ускладнення. Представлено клінічний випадок перебігу грипу у 17-річного хлопця, який пізно звернувся за медичною допомогою і відразу був госпіталізований у відділення інтенсивної терапії. У хворого було діагностовано вірусну двобічну атипову пневмонію, яка ускладнилася пневмотораксом, емболією легеневих артерій, інфарктом легень. Протягом 10 днів перебування у стаціонарі, незважаючи на інтенсивну терапію та лікування специфічними противірусними препаратами, захворювання закінчилося летально.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).