ПЕРФОРАЦІЯ ТОНКОЇ КИШКИ У ВІЛ-ІНФІКОВАНОЇ ХВОРОЇ З ПОЗАЛЕГЕНЕВИМ ТУБЕРКУЛЬОЗОМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2015.4.5528Анотація
Наведено клінічний випадок перфорації тонкої кишки у ВІЛ-інфікованої хворої з позалегеневим туберкульозом. Звертається увага на різноманітність клінічного перебігу і складність в діагностичному плані. На думку авторів, наявні в Україні нормативно-правові акти направлені в основному на захист особистих прав ВІЛ-інфікованих осіб і не захищають інших членів суспільства.
Ключові слова: тонка кишка, перфорація, ВІЛ-інфекція, туберкульоз.
Посилання
Література
SNID u khirurhichnii klinitsi / [M.P. Pavlovskyi, V.V. Vashchuk, I.D. Herych i spivavt.]. – Ternopil: Ukrmedknyha, 2001. – 136 s.
Spravochnyk po эpydemyolohyy / A.V. Pavlov, A.M. Kasianenko, K.M. Syniak. K.: Zdorovia, 1983. 216 s.
Zakon Ukrainy «Pro zapobihannia zakhvoriuvanniu na syndrom nabutoho imunodefitsytu (SNID) ta sotsialnyi zakhyst naselennia», shcho ukhvalenyi VR Ukrainy № 2861-VI vid 23.12.10 r.
Profesiini infektsiini khvoroby / Yu.I. Kundiiev, M.A. Andreichyn, A.M. Nahorna, D.V. Varyvonchyk. K.: VD «Avitsena», 2014. 528 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).