ВПЛИВ МЕЛАТОНІНУ НА СТАН ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ У ХВОРИХ НА МЕНІНГІТ
Анотація
Обстежено 52 хворих на менінгіт й 30 практично здорових донорів крові, що склали контрольну групу. Хворі були поділені на групи. Першу групу склали 15 хворих, у яких на додаток до базисного лікування був включений мелатонін. Другу групу склали 16 хворих, у яких поряд з базисною терапією застосовувався α-токоферол ацетат. 21 хворому третьої групи була призначена тільки базисна терапія. У хворих на менінгіт на тлі прийому мелатоніну відзначається зниження рівня пошкоджуючих факторів інфекційного процесу за рахунок активації ферментативного компоненту антиоксидантної системи, імуномодулювального впливу на клітинну ланку імунітету, стимуляції функціонального стану фагоцитів, що супроводжувалося скороченням тривалості гарячкового періоду й строків санації спинномозкової рідини.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).