ОРТОПЕДИЧНА ПРОФІЛАКТИКА В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ ПОЛІОМІЄЛІТУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2004.3.2009Анотація
Поліомієліт, або дитячий спінальний параліч, чи передній гострий поліомієліт(poliomyelitis acuta anterior), або епідемічний дитячий параліч - хвороба Гейне-Медіна. Зазначені і загальновизнані назви характеризують це захворювання як ураження спинного мозку в дітей із переважними порушеннями в передніх рогах спинного мозку, як захворювання, що є епідемічним.
Збудником поліомієліту є ентеровірус, що передається за допомогою фекально-орального або крапельного механізму. У травний канал вірус проникає через рот. Можлива передача вірусу і через ушкоджену шкіру.
Захворювання частіше виникає в дітей у 2-3-річному віці, проте підчас епідемій можуть занедужати діти старшого віку і навіть дорослі люди.
Під впливом вірусу поліомієліту настають тяжкі морфологічні зміни в спинному мозку хворого, переважно в передніх рогах, а такожу пара центральних звивинах головного мозку, IV шлуночку, середньому мозку і м'яких мозкових оболонках, міокарді, у травному каналі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).