СТАН ІМУННОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА МАНІФЕСТНУ ФОРМУ ХРОНІЧНОЇ СТАДІЇ ТОКСОПЛАЗМОЗУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2013.3.1562Анотація
На підставі імунологічного дослідження 445 хворих на маніфестну форму хронічної стадії токсоплазмозу (МФ ХСТ) встановлено тривалий імунний дисбаланс на присутність у макроорганізмі Т. gondii при реактивації латентної інвазії. Загострення хронічної стадії токсоплазмозу не є еквівалентом гострого процесу, оскільки у період загострення МФ ХСТ концентрація Ig G-tox значно нижча за таку при гострій стадії токсоплазмозу (ГСТ), а Ig M-tox та Ig А-tox взагалі не виявляються.
Стверджується, що хронічна стадія токсоплазмозу – особлива форма інфекційного процесу в імунокомпетентних осіб на тлі попередньої сенсибілізації антигенами токсоплазм. Її прояви визначаються ступенем імунодефіциту і реакцій гіперчутливості сповільненого типу до антигенів Т. gondii.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).