ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОЇ МАНІФЕСТАЦІЇ АСОЦІЙОВАНИХ ФОРМ САЛЬМОНЕЛЬОЗНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2005.4.1462Анотація
Проблема змішаних бактерійних інфекцій є однією з найскладніших у сучасній інфектології. Захворювання, спричинені мікробними та мікробно-вірусними асоціаціями, і закономірності їх розвитку все більше викликають зацікавленість з боку академічної науки та клініцистів [1-4]. Нині не викликає сумнівів значимість вивчення проблеми змішаних інфекцій у дітей, поширеність яких, за різними даними, складає від 7,3 до 70 % [2-5]. Під асоційованими інфекціями прийнято розуміти участь в інфекційному процесі двох і більше збудників, які здатні викликати захворювання.
Серед гострих кишкових інфекцій у дітей досить гострою залишається проблема сальмонельозу. Сальмонельоз як моноінфекція вивчений ретельно [6-8], проте асоційовані форми в літературі представлені недостатньо і є лише поодинокі публікації. Саме ці обставини обумовлюють необхідність подальшого вивчення цієї проблеми [1-3, 9].
Мета дослідження – вивчити особливості клінічного перебігу сальмонельозної інфекції у дітей на тлі виділення з кишечника умовно-патогенних мікроорганізмів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).