ВИКОРИСТАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ ОДОНТОЛОГАМИ ЛИТВИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2005.3.1439Анотація
Сучасна одонтологічна робота неможлива без препарування зубів борами, що обертаються повітряною турбіною і охолоджуються стисненим повітрям і водою. Ціна цього прогресу - небезпека перенесення інфекційних хвороб, що розповсюджуються повітряно-краплинним шляхом і через кров, медичному персоналу, який працює в одонтологічній клініці [1-3]. Хоча більшість пацієнтів на здоров'я не скаржиться і ніяких видимих ознак хвороби не має, проте зазвичай у ротовій порожнині кожного з них міститься багато різних мікроорганізмів - збудників інфекційних хвороб. Гроші, збережені на індивідуальному захисті, ніколи не компенсують витрати на лікування і втрачене здоров'я. З другого боку, індивідуальні запобіжні заходи потрібні, оскільки багато пацієнтів замовчують стан свого здоров'я або оцінюють його неадекватно. В інкубаційному періоді або при субклінічному перебігу інфекційної хвороби чітких ознак, які свідчили б про ту чи іншу форму хвороби, немає. Часто під час одонтологічних інтервенцій уражаються м'які тканини ротової порожнини. Суміш крові та слини може стати причиною хвороб, що поширюються через кров [4]. У таблиці 1 наведено хвороби, спричинені патогенними бактеріями й вірусами, що передаються аерозольним шляхом [5##submission.downloads##
Опубліковано
2013-09-18
Як цитувати
Юнявічюс, І., Шурна, А., & Лайшконіс, А. (2013). ВИКОРИСТАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ ОДОНТОЛОГАМИ ЛИТВИ. Інфекційні хвороби, (3). https://doi.org/10.11603/1681-2727.2005.3.1439
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).