ВИПАДОК ЛЕГІОНЕЛЬОЗУ, ПОВ’ЯЗАНОГО З ПОДОРОЖУВАННЯМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2006.4.1248Анотація
Незважаючи на низький рівень захворюваності, легіонельоз залишається актуальною проблемою охорони здоров’я [1-4]. Спорадичні випадки і спалахи захворювання регулярно реєструються в різних країнах світу [2]. Відомо, що легіонели у високій концентрації у вигляді бактерійного аерозолю накопичуються в замкнутих циркулюючих водних системах (кондиціонери, градирні, компресорні та душові пристрої, устаткування для інгаляційної терапії та ін.). Останніми роками легіонельоз часто виникає під час мандрівок. Більше 30 % випадків цього захворювання пов’язано з подорожуванням [2, 5]. В Україні культури легіонел виділяли з нагромаджувальних резервуарів залізниці, питного вагонного титану [4]. Зростання міграції населення, широке використання різних видів транспорту із системою кондиціонування повітря, підвищення рівня захворюваності на ГРВІ та пневмонії літньої пори року є епідеміологічними передумовами діагностики легіонельозу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).