ІНФІКОВАНІСТЬ МІКОБАКТЕРІЯМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ ТА ПОКАЗНИКИ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ У НИХ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2006.3.1214Анотація
Досліджено інфікованість мікобактеріями туберкульозу (МБТ) жінок репродуктивного віку (від 16 до 40 років) залежно від віку та тютюнокуріння. Показано, що найбільша інфікованість МБТ (43,9 %) у віці від 21 до 30 років.Встановлено, що саме інфікування МБТ не сприяє гіпоксії, однак обструктивні зміни частіше притаманні для пацієнток, які курять. Відмова від тютюнокуріння, дихальна гімнастика та короткочасне використання B2 агоністів короткої дії дозволили зменшити кількість пацієнтів з обструкцією та знизити її інтенсивність.
##submission.downloads##
Опубліковано
2013-08-05
Як цитувати
Садомова, Г. (2013). ІНФІКОВАНІСТЬ МІКОБАКТЕРІЯМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ ТА ПОКАЗНИКИ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ У НИХ. Інфекційні хвороби, (3). https://doi.org/10.11603/1681-2727.2006.3.1214
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).