АКТУАЛЬНІ В ЄВРОПІ ХВОРОБИ, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ КЛІЩАМИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2006.2.1195Анотація
Кліщі належать до порядку Milben у класі павуків. Вони можуть голодувати до року і за 5-10 м відчувають запах жирних кислот у поті свого хазяїна. Із трави та низьких кущів вони прикріплюються до ніг хазяїна, де їх іноді знаходять тільки через декілька годин після укусу. Сам укус завдяки анестезуючому впливу слини кліща людина не завжди відчуває. Процес кровоссання може займати до 3 тиж. Деякі представники кліщів Ixodida мають одного хазяїна, у той час як інші, такі як I. ricinus – змінюють хазяїна на кожній стадії розвитку. Після відкладання яєць і вегетації вилуплюється личинка з 6 кінцівками. Вона знаходиться на тілі свого першого хазяїна і після кровоссання спадає на ґрунт, де перетворюється на німфу з 8 кінцівками. Цей паразит дозріває у дорослу особину на другому хазяїні, потім знову повертається на ґрунт, де чекає свого третього хазяїна. Хазяїнами можуть бути передусім гризуни, дикі та домашні тварини, а також людина. Узимку з помірною температурою повітря цикл перетворень значно скорочується, що підвищує ризик зараження.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).