ЕПІДЕМІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КРОВОСИСНИХ КОМАРІВ У РОЗПОВСЮДЖЕННІ ЗБУДНИКІВ АРБОВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ НА УРБАНІЗОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2008.4.965Анотація
Проведено моніторинг видового складу, чисельності, просторового розподілу та інфікованості арбовірусами кровосисних комарів відкритих та закритих стацій мегаполісу Одеса. Встановлено, що домінантним є вид Culex pipiens та його підвальний варіант Culex pipiens pipiens f. molestus, для якого вперше була показана інфікованість вірусом Західного Нілу (ЗН). Інфікованість комарів відкритих та закритих біоценозів міста арбовірусами ЗН та Синдбіс може спричинити несприятливу епідемічну ситуацію та становити загрозу здоров’ю міського населення.
##submission.downloads##
Опубліковано
2013-07-15
Як цитувати
Могілевська, З., Могілевський, Л., Юрченко, О., Закусило, В., & Русєв, І. (2013). ЕПІДЕМІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ КРОВОСИСНИХ КОМАРІВ У РОЗПОВСЮДЖЕННІ ЗБУДНИКІВ АРБОВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ НА УРБАНІЗОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ. Інфекційні хвороби, (4). https://doi.org/10.11603/1681-2727.2008.4.965
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).