СУЧАСНІ УЯВЛЕННЯ ПРО МЕХАНІЗМ ДІЇ ІВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРФЕРОНІВ ТА ІНТЕРФЕРОНОГЕНІВ ПРИ ХРОНІЧНИХ ГЕПАТИТАХ

Автор(и)

  • Є.В. Нікітін Тернопільський державний медуніверситет ім. І.Я. Горбачевського
  • К.Л. Сервецький
  • К.М. Усиченко
  • Г.Л. Роганкова
  • Т.В. Чабан

DOI:

https://doi.org/10.11603/1681-2727.2005.2.1409

Анотація

Інтерферони належать до родини регуляторних цитокінів і мають ряд властивостей біологічних ефектів: противірусний, антипроліферативний, імуномодулювальний та антибактерійний [5].

Інтерферони 1-го (α- і β- інтерферон) і 2-го (γ-інтерферон) типу схожі за головною функціональною ознакою - наявність противірусного ефекту. Інтерферони 2-го типу виконують функції регуляторів імунної системи. Однією з відомих дій інтерферонів є індукція ними синтезу специфічних для інтерферонів ферментів олігоаденілатсинтетази, протеїнкінази та рибонуклеази-L. Фермент олігоаденілатсинтетаза полімеризує АТФ в 2'-5' олігомери. Аномальні 2'-5' олігонуклеотиди активують ендорибонуклеази, які розщеплюють РНК, у тому числі й вірусну [5, 6].

Інтерферони не впливають на внутрішньоклітинні процеси. Подібно до інших медіаторів міжклітинної взаємодії (фактори росту, гормони), інтерферони взаємодіють з рецепторами, що розташовані на поверхні мембран клітин. Зв'язування інтерферону з рецепторами ініціює активацію транскрипції генів, що відповідають на інтерферон. Транскрипція генів і синтез відповідних білкових продуктів приводять до реалізації внутрішньоклітинних ефекторних механізмів, основним з яких є пригнічення реплікації вірусу в інфікованих клітинах [7].

Біографія автора

Є.В. Нікітін, Тернопільський державний медуніверситет ім. І.Я. Горбачевського

Відповідальний секретар журналу "Інфекційні хвороби", професор.

##submission.downloads##

Опубліковано

2013-09-09

Як цитувати

Нікітін, Є., Сервецький, К., Усиченко, К., Роганкова, Г., & Чабан, Т. (2013). СУЧАСНІ УЯВЛЕННЯ ПРО МЕХАНІЗМ ДІЇ ІВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРФЕРОНІВ ТА ІНТЕРФЕРОНОГЕНІВ ПРИ ХРОНІЧНИХ ГЕПАТИТАХ. Інфекційні хвороби, (2). https://doi.org/10.11603/1681-2727.2005.2.1409

Номер

Розділ

Статті