Хірургічна реабілітація пацієнтів при нетипових анатомічних і функціональних станах після радикальних органозберігальних операціях із приводу непухлинних захворювань товстої кишки
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2018.3.9439Ключові слова:
хірургічна реабілітація, непухлинні захворювання товстої кишки, реконструктивно-відновні операціїАнотація
Мета роботи: показати сучасні можливості та шляхи забезпечення реабілітації пацієнтів після радикального хірургічного лікування непухлинних захворювань товстої кишки при наявних нетипових анатомічних і функціональних станах.
Матеріали і методи. Розроблено систему заходів хірургічної реабілітації, яку було використано у 32 пацієнтів із наявними нетиповими анатомічними і функціональними станами після радикальних органозберігальних операцій при непухлинних захворюваннях товстої кишки. Вони спрямовані на виконання достатньо радикальних, реконструктивно-відновних операцій, прогнозування та профілактику післяопераційних ускладнень, покращення функціональних результатів, зменшення частоти виникнення та ступеня вираженості тяжких форм діарейного та постколектомічного синдромів.
Результати досліджень та їх обговорення. У 2 (6,3 %) пацієнтів виникли ускладнення, зумовлені виконанням реконструктивно-відновного етапу хірургічного втручання. Вони призвели до необхідності виконання екстирпації кукси анального каналу, видалення ілеоендоанального анастомозу, формування довічної ілеостоми. У 30 (93,7 %) пацієнтів отримано сприятливі функціональні результати, досягнуто значного рівня хірургічної та соціально-трудової реабілітації.
Значний рівень реабілітації оперованих пацієнтів було досягнуто за рахунок виконання достатньо радикальних та розроблених реконструктивно-відновних операцій, які попереджували рецидив захворювання, виникнення патологічних станів, зумовлених видаленням товстої кишки; прогнозування та цілеспрямованої профілактики тяжких післяопераційних ускладнень, етапного моніторингу стану оперованих пацієнтів.
Посилання
2. Patent 127364 Ukraine. МПК А 61 В 17/00. Method of Ileoendoanal Anastomosis. V.M. Melnyk, O.I. Poida, Abulrakhman Abdul Kadir. (Ukraine). National Medical University named after O.O. Bohomolets U 201802283 – Rep. on 5.03.2018; Publ. on 25.07.2018. // Rep. № 14 [in Ukrainian].
3. Patent 71956 Ukraine. МПК А 61 В 17/00. Method of Dislocation of Dmall Intestine Transplant into the Small Pelvic Cavity. /V.М. Melnyk, O.I. Poida, Abulrakhman Abdul Kadir. – National Medical University named after O.O. Bohomolets. u201203875. Rep. on 30.03.12; Publ. on 25.07.12. // Rep. № 14 [in Ukrainian].
4. Patent 128180 Ukraine. МПК А 61 В 17/00. Method of Mobilization of Small Intestine Transplant. V.M. Melnyk, O.I. Poida, Abulrakhman Abdul Kadir. (Ukraine). – National Medical University named after O.O. Bohomolets U 201802253 – Rep. on 5.03.2018; Publ. on 10.09.2018. // Rep. № 17 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).