Безпосередні результати лікування некрозу низведеної кишки після сфінктерозберігаючих операцій у хворих на рак прямої кишки
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2018.1.8862Ключові слова:
некроз низведеної кишки, колостомія, сфінктерозберігаючі операції, післяопераційна летальність.Анотація
Мета роботи: підвищення ефективності лікування хворих на рак прямої кишки.
Матеріали та методи. Матеріалом для роботи слугували дані 271 пацієнта з некрозом низведеної кишки. Усіх хворих з даним ускладненням розділили на дві групи: контрольну (176 пацієнтів) та досліджувану (95 пацієнтів).
Результати досліджень та їх обговорення. Для лікування хворих контрольної групи застосовували колостомію, для лікування пацієнтів досліджуваної групи – оптимізовано тактику лікування некрозу низведеної кишки залежно від часу її виникнення і рівня некрозу: у пацієнтів з раннім високим некрозом низведеної кишки показана ампутація низведеної кишки, у пацієнтів з раннім низьким некрозом низведеної кишки показане донизведення низведеної кишки зі сторони промежини; у пацієнтів з пізнім некрозом низведеної кишки показане відключення лівої половини товстої кишки шляхом формування петельної трансверзостоми на правій половині товстої кишки з одночасним тампонуванням тазової порожнини та армуванням анального каналу для запобігання його стенозу.
Інтраопераційні ускладнення спостерігали у (10,3±1,8) %, в контрольній групі – у (13,1±2,5) %. Застосування розробленої тактики дозволило знизити (p<0,05) ризик післяопераційних ускладнень у цієї категорії пацієнтів, ВР=0,54 (95 % ДІ 0,29–0,99) порівняно з раніше використовуваною методикою. Частота післяопераційних ускладнень склала (21,6 ± 3,1) % в контрольній групі і (11,6 ± 3,3) % в досліджуваній групі. Завдяки використанню розробленої тактики лікування спостерігається зменшення післяопераційної летальності у 2 рази – з (12,5 ± 2,5) % (22 пацієнти) до (6,2 ± 2,5) % (6 пацієнтів).
Посилання
Rak v Ukraini v 2015-2016 r. (zakhvoriuvanist, smertnist, pokaznyky diialnosti onkolohichnoi sluzhby) [Cancer in Ukraine in 2015-2016 (morbidity, mortality, indicators of the oncology service activity)]. (2017). Biuleten natsionalnoho kantser-reiestru Ukrainy. – Bulletin of the National Chancery Register of Ukraine, 18, Kyiv [in Ukrainian].
Site Cancer Research UK. Bowel cancer incidence statistics. Retrieved from http://www.cancerresearchuk.org/health-professional/cancer-statistics/statistics-by-cancer-type/bowel-cancer/incidence [in England].
Rak v Ukraini v 2006-2007 r. (zakhvoriuvanist, smertnist, pokaznyky diialnosti onkolohichnoi sluzhby) [Cancer in Ukraine in 2006-2007 (morbidity, mortality, indicators of the oncology service activity)]. (2008). Biuleten natsionalnoho kantser-reiestru Ukrainy. – Bulletin of the National Chancery Register of Ukraine, 9. Kyiv [in Ukrainian].
Site ministerstva okhoroni zdorovia ukraini http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20110429_247.html [Ministry of Health of Ukraine ]. [in Ukrainian].
NCCN Guidelines Version 2.2017. Rectal Cancer. [in England].
Lyakh, Yu.E., Gurianov, V.G., Khomenko, V.N., Panchenko O.A. (2006). Osnovy kompyuternoy biostatistiki. Analiz informatsii v biologii. meditsine i farmatsii statisticheskim paketom [Cancer in Ukraine in 2006-2007 (morbidity, mortality, indicators of the oncology service activity)] Donetsk: Papakitsa E.K. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).