Способи виходу із деяких складних ситуацій у хірургії гострих ускладнень виразкової хвороби
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2017.3.7938Ключові слова:
виразкова хвороба, синдром Золінгера–Елісона, гастропластика, дуоденостомія.Анотація
Мета роботи: ознайомлення широкого кола хірургів з напрацьованими методами гастропластики і формування дуоденостоми.
Матеріали і методи. У дослідження включено 16 чоловіків віком від 47 до 72 років. Перфорація гігантської виразки шлунка була у 11 випадках, кровотеча з виразки – в решти. Дифузний перитоніт виявлено у 8 (72,72 %) випадках, розлитий – у 3 (27,28 %). У хворих з кровотечею ендоскопічне і консервативне лікування були неефективними. У 15 хворих виконали висічення виразки, після чого діаметр дефекту становив 8–14 см. В одного хворого на синдром Золінгера–Елісона з приводу перфорації виразки шлунка виконано субтотальну резекцію шлунка. Гастропластику після висічення виразки проводили за напрацьованою методикою, яка полягає у застосуванні косого напрямку зашивання дефекту.
Результати досліджень та їх обговорення. Застосування такого способу гастропластики приводить до відновлення звичайної форми шлунка. Через 1-2 роки після операції обстежено 9 хворих. У жодного з них не було проявів каскадної деформації шлунка. У хворого на синдром Золінгера–Елісона у зв’язку з повторними перфораціями виразок кукси ДПК використали розроблений метод дуоденостомії, за якого навколо кукси і трубки фіксується пересічена кругла зв’язка печінки. Розвитку неспроможності дуоденостоми не було. Отже, напрацьовані методи можуть бути використані у відповідних складних інтраопераційних ситуаціях.
Посилання
Dziubanovskyi, I.Ia., Selskyi, P.R., & Viitovych, L.Ie. (2014). Analiz rezultativ obstezhennia patsiientiv iz vyrazkovoiu khvoroboiu shlunka na osnovi koreliatsiinykh pokaznykiv ta bahatoparametrychnoi neiromerezhevoi klasteryzatsii z metoiu optymizatsii prohnozuvannia perebihu zakhvoriuvannia [Analysis of the survey results of patients with ulcer disease based on correlation indices and multiparameter neuronetwork clasterization to optimize the prognosis of the disease]. Visnyk naukovykh doslidzhen – Journal of Scientific Research, 1, 44-46 [in Ukrainian].
Chunlertlith K., Limpapanasit U., Mairiang P., Vannaprasaht S., Tassaneeyakul W., Sangchan A., … Pattarapongsin M. (2017). Outcomes of a randomized controlled trial comparing modified high dose Omeprazole and Amoxicillin triple therapy with standard triple therapy for Helicobacter Pylori eradication. Asian Pacific Journal of Cancer Prevention, 18 ( 4), 927-932. doi:10.22034/APJCP.2017.18.4.927
Tutchenko, M.I., & Yaroshchuk, D.V. (2013). Porivnialna otsinka efektyvnosti radykalnykh vidkrytykh ta laparoskopichnykh operatsii u likuvanni perforatyvnoi vyrazky dvanadtsiatypaloi kyshky [Comparative effectiveness of the radical open and laparoscopic surgery for perforated duodenal ulcer]. Khirurhiia Ukrainy – Surgery of Ukraine, 4, 12-20 [in Ukrainian].
Laforgia, R., Balducci, G., Carbotta, G., Prestera, A., Sederino, M.G., Casamassima, G., ... Palasciano, N. (2017). Laparoscopic and open surgical treatment in gastroduodenal perforations: our experience. Surgical Laparoscopy Endoscopy & Percutaneous Techniques, 27 (2), 113-115. doi: 10.1097/SLE.0000000000000376
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).