Клінічний випадок хірургічного лікування секвестрації легені
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2015.4.5671Анотація
Секвестрація легені (СЛ) є досить рідкою вадою розвитку, зумовленою комбінованим порушенням розвитку всіх структур, що утворюють легеню, при якому ділянка легеневої тканини частково або повністю відділяється на ранніх стадіях ембріогенезу та розвивається незалежно від основної легені, являючи повністю ектоповану тканину, або розміщується всередині функціонуючої легені. СЛ має ізольовану бронхіальну систему та одну або декілька аномальних артерій, що відходять від грудного та черевного відділу аорти або її гілок (внутрішньої грудної та міжреберної). Венозний відтік здіснюється при внутрішньолегеневій секвестрації в легеневу вену або в систему vv. Azygos et Hemiazygos, а при позалегеневій – у систему верхної або нижньої порожнистих вен. Сполучення між бронхами і секвестрованою ділянкою в більшості випадків відсутнє.
Посилання
Вроджені вади легень: діагностика, клініка, лікування / Ладний О. Я., Кошак С. Ф., Король Ю. І. [та ін.] // Український пульмонологічний журнал. – 2003. – № 2. – С. 70–72.
Врожденные аномалии розвития бронхолегочной системы (диагностика, хирургическое лечение) / А. В. Макаров, П. П. Сокур // Український пульмонологічний журнал. – 2003. – № 2. – С. 72–74.
Грудная хирургия / В. А. Картавова, Ю. Н. Левашев, Ю. Ф. Некласов [и др.]. – 1984. – № 5. – С. 31–36.
Королев Б. А. Аномалии и пороки развития легких / Б. А. Королев, Б. Е. Шахов, А. В. Павлунин. – Н. Новгород. : НГМА, 2000.
Харитонов В. А. Кровоснабжение при внутридолевой секвестрации легкого / В. А. Харитонов // Грудная хирургия. – 1990. – № 3. – С. 73–74.
Дужий И. Д. О легочной секвестрации / И. Д. Дужий, Н. Г. Тертышный // Клиническая хирургия. – 1989. – 10. – С. 35–36.
Pryce D. J. Path. Bact. – 1946. – Vol. 58. – P. 457–467.
Sade R. M. The spectrum of pulmonary sequestration / R. M. Sade, M. Сlouse, F. H. Ellis // Am. Thorac. Surg. – 1974. – Vol. 18. – P. 644–658.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).