Ефективність ретиналаміну та методів його застосування в лікуванні діабетичної ретинопатії
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2015.2.5222Анотація
В останні роки ведеться інтенсивний науковий пошук, спрямований на пізнання різних ланок складного патогенезу діабетичної ретинопатії (ДР), та методів лікування останньої. Робота присвячена вивченню ефективності застосування ретиналаміну в лікуванні пацієнтів з ДР. Проводили обстеження та лікування пацієнтів із препроліферативною та проліферативною ДР у двох клінічних групах. У І групі пацієнтам вводили ретиналамін у дозі 5,0 мг щоденно 10 днів, у ІІ групі хворим вводили 1,0 мл ретиналаміну в дозі 5,0 мг одноразово в теноновий простір. У результаті лікування спостерігали покращання показників КЧЗМ та ЛЗА в обох групах лікування, ПЕЧФ, ЛЗА значно виразніше у ІІ групі дослідження. На фоні лікування ретиналаміном у пацієнтів обох груп відмічали зменшення товщі сітківки, особливо макулярний набряк зменшувався у ІІ групі пацієнтів при введенні препарату в субтеноновий простір. Визначено позитивні тенденції: підвищення гостроти зору на 0,05–0,2 % та функціональної активності сітківки у 68 % пацієнтів свідчить про ефективність препарату, особливо при його введенні в субтеноновий простір ока.
Посилання
Дедов И. И. Сахарный диабет: ретинопатия, нефропатія / И. И. Дедов, М. В. Шестакова, Т. М. Миленькая “Библиотека практикующего врача”. – М. : Медицина, 2001. – 175 с.
Максимов И. Б. Применение препарата ретиналамин в офтальмологи : пособие для врачей / И. Б. Максимов, В. В. Нероев, В. Н. Алексеев. – СПб., 2003. – 20 с.
Максимов И. Б. Ретиналамин в комплексном лечении инволюционных центральних дистрофий / И. Б. Максимов, Л. К. Мошетова, С. А. Савостьянова. – СПб., 2006. – 96 с.
Шестакова М. В. Блокада ренин-ангиотензиновой системы в профилактике и лечении диабетической ретинопатии: результаты исследования DIRECT [Режим доступа] / М. В. Шестакова, М. Ш. Шамхалова // Сonsilium Medicum. – 2008. – Т. 10, № 9 – Режим доступа : (http://www.consilium-medicum.com/magazines/cm/medicum/article/16023)
Antonetti D. A. Diabetic Retinopathy / D. A. Antonetti, R. Klein, T. W. Gardner // Engl. J. Med. – 2012. – 366. – Р. 1227–1239.
A prospective randomized trial of intravitreal bevacizumab or laser therapy in the management of diabetic macular edema (BOLT study) 12-month data: report 2 / M. Michaelides, A. Kaines, R. D. Hamilton [et al.] // Ophthalmology. – 2010. – 117(6). – P. 1078–1086.
A Role for Omega-3 Polyunsaturated Fatty Acid Supplements in Diabetic Neuropathy / P. Yee, A. E. Weymouth, E. L. Fletcher, A. J. Vingrys // Inves. Ophthalmol. Vis. Sci. – 2010. – Vol. 51(3). – Р. 1755–1764.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).