Десятирічний досвід лікування хворих на гострий медіастиніт
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2015.3.5032Анотація
Проблема діагностики та лікування гострого медіастиніту зберігає свою актуальність в зв’язку з тяжкістю захворюван-
ня та незадовільними результатами лікування. У статті представлено 10-річний досвід лікування 73 хворих на гострий
медіастиніт різної етіології. Серед найбільш частих причин гострого медіастиніту є гнійно-запальні процеси щелепно-
лицевої зони та гнійна патологія ЛОР-органів у 56 (75,2 %) хворих, які призводять до флегмони шиї та медіастиніту.
На другому місці – 7 (10,2 %) випадків перфорації стравоходу. Задовільний результат отримано в 64 (88,6 7%) пацієнтів.
Померли 9 хворих 12,33 %. Основними причинами смерті стали гостра серцево-судинна недостатність та системна полі
органна недостатність.
Посилання
Мельников В. А. Флегмони шиї, ускладнені медіастинітом, як наслідок інструментальних маніпуляцій / В. А. Мельников // Практична медицина. – 2002. – Т. 8, № 2. – С. 110–113.
Соколов В. В., Гетьман В. Г. Застосування шийної медіастиноскопії при задньому верхньому перфоративному медіастиніті у хворої 93 років : матеріали наук.-практ. конф. “Актуальні проблеми клінічної хірургії”, 17–18 травня 2012 р., Київ. – К., 2012.
Абакумов М. М. Двадцатилетний опыт диагностики и лечения при различных формах гнойного медиастинита / М. М. Абакумов А. Н. Погодина, Т. Г. Бар. // Вестник хирургии имени И. И. Грекова. – 2001. – № 1. – С. 80–85.
Хирургическое лечение больных с медиастинитом / С. В. Доброквашин, П. Н. ыісоев, С. Л. Демьянов // Практическая медицина. – 2014. – № 5 (81). – С. 47–49.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).