ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ ПРОВІДНИКОВИХ МЕТОДІВ АНЕСТЕЗІЇ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ОПЕРАЦІЙ У ХВОРИХ ІЗ СУПУТНЬОЮ ПАТОЛОГІЄЮ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2015.3.5028Анотація
Ми провели аналіз характеру знеболювань, їх ефективності та частоти можливих ускладнень при проведенні провідникової анестезії у хворих відділень травматології – ортопедії та судинної хірургії, які мали супутню патологію. За період 2014–2015 рр. булопроаналізованорезультати лікування 1326 хворих. Вік пацієнтів – від 22 до 81 року. Проведено порівняльний аналіз обґрунтованості та виникнення ризику ускладнень провідникової анестезії з іншими видами анестезіологічного забезпечення.
Посилання
Анестезиология: национальное руководство / под. ред. А. А. Бунятяна, В. М. Мизикова. – М. : ГЭОТАР-Медиа, 2011. – 1104 с.
Цибуляк Г. Н. Травма, боль, анестезия / Цибуляк Г. Н., Цибуляк В. Н. – М. : Медицина, 1994. – 224 с.
Малрой М. Местная анестезия : иллюстрированное практическое руководство / М. Малрой; пер. с англ. С. А. Панфилова ; под ред. проф. С. И. Емильянова. – 2-е изд., стереотип. – М. : БИНОМ. Лаборатория знаний, 2005. – 301 с.
Horlocker I. T. Regional anaesthesia in the anticoagulated patient. Defining the risks / I. T. Harlocker // Reg. Anest. Pain. Med. – 2003. – Vol. 28.
Руководство по анестезиологии / под ред Ф. С. Глумчера, А. И. Трещинского. – К. : Медицина, 2008. – 608 с.
Comfort V. K. Saphenous nerve anesthesia-a nerve stimulator technique / V. K. Comfort, S. A. Lang, R. W. Yip // Can. J. Anaesth. – 1996. – Vol. 43.
Деревщиков С. А. Пособие дежуранта. – 2-е узд. второе / С. А. Деревщиков. – Горно-Алтайск, 2014. – 493 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).