Профілактика ускладнень етапних операційних втручань у хворих з поєднаною абдомінальною травмою
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2015.3.5027Анотація
Венозним тромбозам та емболіям властиві гострота перебігу, складність діагностики та лікування і висока летальність.
Фундаментальним питанням залишається оцінка ризику цих ускладнень для диференційованого підходу до їх
профілактики. Проведено аналіз 138 пацієнтів із поєднаною абдомінальною травмою, оперованих за період 2011–2014 рр.
Визначення ступенів ризику венозних тромбозів та емболій на етапі damage control surgery є шляхом для оптимізації
попередження їх виникнення. Порівняльний аналіз постраждалих виявив зниження чисельності хворих із низьким і
зростання кількості пацієнтів із високим ризиком.
Посилання
Caprini J. A. Thrombosis Risk Assessment as a Guide to Quality Patient Care / J. A. Caprini // Disease-a-Month; Venous Thromboembolism. – 2005. – Vol. 51. – P. 70–78.
Реанімаційно-хірургічні протишокові заходи при поєднаній травмі / Я. Л. Заруцький, В. М. Данисенко, С. О. Король [та ін.] // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2010. – № 14. – С. 308–311.
Рипп Е. Г. Экспресс-диагностика вариантов ДВС-синдрома у больных с травмой и острой кровопотерей / Е. Г. Рипп, В. Е. Шипаков, М. Н. Шписман // Бюллетень Сибирской медицины. – 2008. – № 4. – С. 77–82.
Donat R. Spahn. Management of bleeding and coagulopathy following major trauma: an updated European guideline / Donat R. Spahn // Critical Care. – 2013. – Vol. 17. – P. 76
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).