Нестандартный подход к лечению больных с циррозом печени, осложненным кровотечением, с применением малоинвазивных технологий
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2015.1.4535Анотація
Лечение осложненной портальной гипертензии является одной из наиболее актуальных, сложных и нерешенных проблем хирургии. За последние де-сятилетия во всех странах мира отмечается рост числа заболеваемости циррозом печени - наиболее частой причины портальной гипертензии. По данным Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), летальность от цирроза печени занимает восьмое место среди заболеваний пищеваритель-ного тракта [4]. Много авторов связывают эти не-благоприятные тенденции с ростом потребления алкоголя, увеличением заболеваемости вирусным гепатитом, увеличением количества потребляемых лекарств, недостаточным знанием многих вопро-сов патогенеза заболеваний печени. Наиболее тя-желым и трудно прогнозируемым осложнением портальной гипертензии является кровотечение из варикозно расширенных вен пищевода и желудка. Риск возникновения первого кровотечения в первые 2 года после постановки диагноза составляет 30 %, а летальность при первом кровотечении -50 %##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).