Актуальні питання абдомінальних ускладнень у хворих на генералізовану форму туберкульозу
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2015.1.4533Анотація
Всесвітня організація охорони здоров’я у 1993 р. оголосила туберкульоз глобальною проблемою людства. Абдомінальний туберкульоз займає особливе положення серед інших форм позалегеневого туберкульозу, оскільки він становить значну складність у діагностиці і вважається до сьогодні рідкісною патологією. Дані про справжню поширеність абдомінального туберкульозу відсутні. За період з 2005 до 2014 р. на базі Київської міської клінічної лікарні № 3 було проліковано 330 хворих з туберкульозом, з них у 8 (2,4 %) пацієнтів діагностовано туберкульоз органів черевної порожнини. Структура абдомінальної форми туберкульозу була такою: у 2 пацієнтів — абсцеси брижі здухвинної кишки, у 3 хворих — заочеревинна флегмона на тлі деструкції поперекових хребців, у решти 3 — множинні перфорації тонкої кишки з некробіозним розпадом лімфатичних вузлів брижі та гнійно-фібринозним розповсюдженим перитонітом, в тому числі в одного пацієнта — з формуванням абсцесів правого заочеревинного простору та перфорацією сліпої кишки. Хворі були оперовані в ургентному порядку. Загальна летальність складала 15,8 %, а в абдомінальній формі — 62,5 %. Рання діагностика абдомінальних форм туберкульозу, медикаментозний максималізм є запорукою ефективного лікування даної категорії хворих.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).