Гепатопротекторна терапія у біліарній хірургії
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2015.1.4525Анотація
Проаналізовано вплив засобу “Фосфоглів” на прояви печінкової недостатності та висліди лікування хворих із хірургічною патологією гепатобіліарної зони, ускладненою механічною жовтяницею. Хворих поділено на 2 групи: основну — 58 пацієнтів, яким призначено внутрішньовенну гепатопротекторну терапію засобом “Фосфоглів”, та контрольну — 56 хворих, які гепатопротекторної терапії не отримували. Спостережено статистичну тенденцію (р~0,07—0,073) до вищих темпів нормалізації показників АлАТ і АсАТ на 5-ту добу в основній групі. Рівні АлАТ і АсАТ на 10-ту добу та рівень загального білірубіну на 5-ту та 10-ту доби були статистично достовірно (р<0,05) нижчими в основній групі. Суб’єктивне покращання самопочуття (зменшення іктеричності зовнішніх покривів, нормалізація температури тіла, сну та апетиту) вже на 3-тю добу відзначили 76,8 % пацієнтів основної групи (проти 12,1 % контрольної, р<0,01). Небажаних побічних ефектів використання гепатопротектора “Фосфоглів” не спостережено. Наведене дозволяє рекомендувати “Фосфоглів” як гепатопротекторну терапію у вказаної категорії пацієнтів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).