Профілактика та лікування функціональної непрохідності тонкої кишки після операцій на органах малого таза в жінок
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2015.1.4519Анотація
Звертається увага на актуальність та складність лікування хворих на функціональну непрохідність тонкої кишки після операцій на органах черевної порожнини. В експерименті на 24 білих щурах (інтактних тварин і після лапаротомії) проведено комплексне дослідження морфофункціонального стану стінки тонкої кишки. Після лапаротомії в експерименті спостерігали розвиток біоенергетичної гіпоксії, зменшення концентрації іонів кальцію. У 32 жінок після акушерських та гінекологічних операцій проведено дослідження причин виникнення порушень моторики кишки, тяжкості інтоксикаційного синдрому, стану неспецифічної резистентності організму, які порівнювалися з результатами рентгенологічних, сонографічних та загальноклінічних досліджень. Причинами розвитку функціональної непрохідності тонкої кишки були інфільтрати, гематоми після операції, порушення електролітного обміну. Спостерігали прямий кореляційний зв’язок між показниками інтоксикації, неспецифічною резистентністю організму і тривалістю післяопераційної функціональної непрохідності тонкої кишки. Звертається увага на високу інформативність динамічного сонографічного дослідження. Запропоновано лікувальний комплекс, який дозволяє попередити розвиток функціональної непрохідності тонкої кишки у хворих після акушерських і гінекологічних операцій.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).