Хірургічне лікування аневризми висхідного відділу аорти
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2014.2.4504Анотація
Аневризма грудної аорти — небезпечне захворювання, яке характеризується підвищеним ризиком раптової смерті. Часто захворювання перебігає безсимптомно, а ускладнення у вигляді розривів та розшарувань супроводжується високою летальністю. Протягом перших днів помирає більше 50 % хворих. Єдиним ефективним лікуванням даного захворювання є своєчасне хірургічне втручання. Разом з тим, операційне лікування аневризм грудної аорти пов’язане зі значними технічними труднощами і є одним із найскладніших розділів кардіохірургії. У статті викладено дані про етіологію, клінічну картину та необхідні інструментальні обстеження хворих з хронічною аневризмою грудного відділу аорти. Наведено показання до проведення хірургічного лікування хворих на аневризму аорти. Описано клінічний випадок успішного проведення операційного втручання за методикою Bentall-De Bono.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).