Активна хірургічна тактика в лікуванні опіків голови та шиї
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2014.1.4371Анотація
В алгоритм лікування хворих ми включили мазі з вмістом сульфадіазину срібла (“Дермазин”, “Аргедин”, “Аргосульфан”), у частини хворих проводили на ранніх етапах абразію (видалення) поверхневих некротичних тканин, антибіотикотерапію препаратами широкого спектра дії.
Глибокі опікові рани обличчя та шиї вимагають активної лікувальної тактики, а саме: раннього видалення некротичних тканин, ксеноімплантації з наступною автодермопластикою і антибактеріальною терапіею. Рання некректомія на обличчі с доцільною з огляду на: відсутність стадії відторгнення струпу; свіже ранове ложе краще сприймає розщеплений товстошаровий і повношаровий клапоть; скорочуються терміни лікування, прискорюються етапи активізації і реабілітації пацієнтів, отримуються кращі косметичні результати.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).