Атиповий перебіг анаеробної неклостридіальної флегмони у хворих похилого віку
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2014.1.4370Анотація
Надзвичайно гостро сьогодні стоїть проблема лікування гнійно-некротичних процесів м’яких тканин, зумовлених анаеробною неклостридіальною мікрофлорою. Метою роботи с поліпшення результатів лікування хворих на анаеробну неклостридіальну флегмону. За останні 3 роки в клініці проліковано 16 хворих похилого віку з анаеробною неклостридіальною флегмоною м’яких тканин різної локалізації. Особливостями проведення хірургічної обробки було широке розсічення шкіри в межах уражених тканин із висіченням нежиттєздатних та некротизованих підшкірної клітковини, м’язів, фасцій, рясне зрошення розчинами антисептиків, у т. ч. перекисом водню. Обов’язковим було проведення лікування супутньої патології, яка значною мірою обтяжувала перебіг анаеробної флегмони.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).