Досвід хірургічного лікування аденоматозних поліпів прямої кишки
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2014.1.4365Анотація
Проаналізовано результати хірургічного лікування 136 хворих з аденоматозними поліпами прямої кишки при відсутності малігнізації останніх. Серед них 88 (64,7 %) чоловіків і 48 (35,3 %) жінок віком від 19 до 68 років. Середній вік хворих складав (54,6±2,8) року. Одиночні поліпи виявлено у 122 (89,7 %), множинні — у 14 (10,3 %). Час від перших скарг до госпіталізації складав від 12 днів до 2 місяців, у середньому (27±2,3) дня. У 71 (52,3 %) хворого аденоматозні поліпи прямої кишки розташовувалися на висоті до 6 см, у 65 (47,7 %) хворих — вище 6 см від анального кільця. Трансанальну поліпектомію застосували у 71 (52,3 %) хворого, ендоскопічну поліпектомію — у 63 (46,3 %) пацієнтів, відкриті втручання (нижньо-серединну лапаротомію, ректотомію, поліпектомію) — у 2 (1,4 %) хворих. Розміри видалених поліпів коливались від 0,8 до 4,0 см. У ранньому післяопераційному періоді ускладнення виникли у 5 (3,7 %) хворих. У 2 (1,4 %) хворих діагностували післяопераційну кровотечу з рани прямої кишки, яка була ліквідована консервативними методами. У 3 (2,2 %) хворих після трансанального видалення поліпів великих розмірів виник стійкий больовий синдром, для ліквідації якого вимушені були застосувати наркотичні аналгетики.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).