Вік пацієнта як фактор прогнозу хірургічного лікування раку стравоходу та кардіального відділу шлунка
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2014.1.4354Анотація
У статті визначено вплив віку хворого на результати хірургічного лікування пацієнтів, хворих на рак стравоходу та кардіального відділу шлунка. Клінічну групу склали 68 пацієнтів старшого (>65 років) та 142 молодшого віку (<65 років), хворих на рак стравоходу та кардіального відділу шлунка, яких лікували хірургічно протягом 2004—2011 рр. у клініці кафедри онкології та медичної радіології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького МОЗ України. Жоден із пацієнтів не отримував до та після операції хіміопроменевого лікування. Клінічні та морфологічні параметри порівнювали у двох групах. Оцінку виживаності проводили шляхом аналізу кривих Каплана—Майера. Медіана тривалості життя когорти молодших пацієнтів менша, ніж хворих старшого віку, і складає, відповідно, 15,4 та 20,2 місяця. Вік е незалежним прогностичним фактором у хірургії пухлин стравоходу і кардіального відділу шлунка — пацієнти старшого віку можуть бути радикально оперовані з прийнятним ризиком післяопераційних ускладнень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).