Синдром вигорання в анестезiологiв: дослiдження депресивної симптоматики i порога больової чутливостi з точки зору стажу та статі.
Анотація
Професійне вигорання — синдром, що характеризується тріадою симптомів: емоційним виснаженням, деперсоналізацією та втратою почуття професійної придатності. Цей феномен широко розповсюджений у середовищі медичних працівників, зокрема пов’язаних з інтенсивною терапією. Наше дослідження здійснювалось із метою визначити зв’язок між розвитком депресивної симптоматики і професійним стажем в інтенсивній терапії. Також ми проводили аналгезиметричне тестування учасників. Ми використали госпітальну шкалу тривожності та депресії (НАDS, шкала Zigmond-а), модифікований тест Zung-а і електричний долориметр. 48 анестезіологів і 20 добровольців були поділені на три групи: І — анестезіологи зі спільним стажем роботи в інтенсивній терапії менше 10 років; ІІ — анестезіологи зі стажем роботи більше 10 років; ІІІ — контрольна група. У першій групі результати тестів вказали наявність легкої невротичної чи ситуативної депресії; у другій — прихованої депресії. Поріг больової чутливості виявився найнижчим у другій групі 20,2 і 18,6 тА для чоловіків та жінок відповідно; найменш чутливі до болю учасники з третьої групи (55,0 мА і 60,4 мА відповідно). Отже, депресивна симптоматика притаманна більшою мірою анестезіологам із тривалішим стажем роботи; не спостережено суттєвої гендерної різниці результатів психологічних і долориметричних тестів.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).