Результати повторних нейрохірургічних втручань при травмі периферичних нервів нижніх кінцівок.
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2013.2.1812Анотація
Повторні нейрохірургічні втручання на периферичних нервах нижніх кінцівках — один із найменш вивчених розділів хірургії нервів. Травма нервів нижньої кінцівки, за даними різних авторів, становить 26—47 % усіх уражень периферичних нервів. Проаналізовано результат лікування 51 хворого, яким проведено повторне операційне втручання на нервах нижніх кінцівок. Використано клініко-неврологічні, нейровізуалізуючі та нейрофізіологічні (НФ) методи дослідження, у тому числі стимуляційну електронейроміографію (ЕНМГ) та внутрішньом’язову голкову ЕМГ. За ступенем відновлення рухової та чутливої функції добрі та задовільні результати у повторно оперованих хворих отримано у 42 (83,3 %) випадках. Клініко-НФ моніторинг процесу регенерації периферичних нервів дозволяє визначити подальшу тактику лікування. Проведення повторного хірургічного лікування при травмі периферичних нервів покращує нейромоторну функцію нижньої кінцівки.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).