Результати лікування кератоконусу методом рогівкового крос-лінкінгу
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2013.1.1763Анотація
Під нашим спостереженням протягом 6 місяців перебували 15 пацієнтів (30 очей) із білатеральним кератоконусом, на одному оці кожного з яких із більш розвинутим захворюванням було проведено трансепітеліальний крос-лінкінг. Проводився моніторинг показників візометрії, пахіметрії та кератометрії. Було показано, що після крос-лінкінгу гострота зору без корекції та з контактною корекцією поступово підвищується, рогівка стає товстішою та плоскішою. Водночас на парному оці захворювання продовжувало прогресувати, про що свідчить зниження показників гостроти зору та товщини рогівки і підвищення її заломної здатності за даними центральної кератометрії.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).