Клінічний випадок синдрому Вебера – Крісчена
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2023.2.13807Ключові слова:
тромбофлебіт, хвороба Пфейфера – Вебера – Крісчена; панікулітАнотація
Синдром Вебера – Крісчена – системне захворювання, яке характеризується лобулярним панікулітом жирової клітковини з можливим ураженням внутрішніх органів. Синдром Вебера – Крісчена належить до рідкісної патології, що викликає труднощі діагностики та лікування даного захворювання. У статті описано випадок синдрому Вебера – Крісчена у 42-річної пацієнтки, яка страждала від даного захворювання впродовж 2 років, лікуючись від рецидивуючого тромбофлебіту.
Посилання
Rotondo, C., Corrado, A., Mansueto, N., Cici, D., Corsi, F., Pennella, A., & Paolo Cantatore, F. (2020). Pfeifer-Weber-Christian disease: A case report and review of literature on visceral involvements and treatment choices. Clinical Medicine Insights: Case Reports, 13, 1179547620917958.
Wick, M.R. (2017). Panniculitis: A summary. Semin Diagn Pathol., 34 (3), 261-272.
Fukuoka, Y., Ito, N., & Takeda, Y. (1987). An autopsy case of Weber-Christian’s disease associated with granulocytopenia. Pathol. Int. 7, 761-766.
Parachina, T.V., & Pryimych, U.I. (2016). Zakhvoriuvannia Webera-Christiana (opys klinichnoho vypadku) [Weber-Christian’s disease (discribtion of the clinical case)]. Bil. Sugloby. Chrebet – Pain. Joints. Backbone, 3, (23), 74-78 [in Ukranian].
Donald, A. Person (2019). Weber-Christian Disease Medication. Medscape.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 А. Р. Вайда, О. А. Якимчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).