НАВЧАЛЬНО-БІОЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ КАФЕДРИ МЕДИЧНОЇ БІОЛОГІЇ – ЦІННИЙ СКАРБ І ГОРДІСТЬ УНІВЕРСИТЕТУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.1.8822Ключові слова:
кафедра медичної біології, природа, навчально-біологічний музей, Тернопільський державний медичний університет.Анотація
Мета роботи – висвітлити багатогранне значення (навчальне, наукове та виховне) навчально-біологічного музею імені І. І. Яременка кафедри медичної біології.
Основна частина. Серед різноманітності наочностей одне з перших місць повинні зайняти натуральні об’єкти і їх зображення, які створюють найповніше уявлення змісту оточуючої нас живої природи. З огляду на це, певне місце в навчально-виховному процесі займають музеї.
Навчально-біологічний музей імені І. І. Яременка кафедри медичної біології має багатогранне значення: навчальне, наукове та виховне. Навчальне: експонати музею відображають тематичні розділи програми з дисципліни, за допомогою яких студенти спостерігають взаємозв’язок рослинного та тваринного світу, організмів між собою i навколишнім середовищем, формують уявлення про будову багатоклітинних організмів, а також вивчають роль людини у зміні природних екосистем. Наукове: експозиції секцій музею цінні тим, що формують систему знань про закони природи, вони є базою для дослідження основ паразитизму та паразитарних інвазій у людини. Виховне: музей формує гуманне, дбайливе та бережливе ставлення до природи рідного краю, вміння естетично ставитися до всього живого, він відіграє важливу роль у формуванні екологічної свідомості студентів.
Висновки. Навчально-біологічний музей є експозиційним проектом і освітнім ресурсом кафедри медичної біології, який відображає не лише історію розвитку живих організмів, але й історію створення музею природи, історію кафедри, історію вузу. Музей завжди був та залишається гордістю навчального закладу, насамперед гордістю за людей, які заклали його фундамент.
Посилання
Aarts G. Shho take muzej? / German Aarts // Muzej: menedzhment i osvitnya diyal`nist`. – L`viv : "Litopy`s”, 2009. – S. 16–22.
Kriz` pry`zmu my`nulogo do s`ogodennya / [Korda M. M., Fedonyuk L. Ya., Palamarchuk A. I. ta in.]; za red. M. M. Kordy`, L. Ya. Fedonyuk.- Ternopil` : TDMU, 2017. – 480 s.
Pedagog i doslidny`k biologichnogo cy`klu /[uklad. L.Ya.Fedonyuk ta in.]. – Ternopil`: TDMU, 2013. – 20 s.
Pry`shhepa O. P. Osnovy` muzeyeznavstva : navch.-metod. posibn. / Olena Pry`shhepa. – Rivne : B. v., 2006. – 104 s.
Stolyarov B. A. / B.A.Stolyarov, N. D. Sokolov, N. A Alekseeva. Osnovы эkskursy`onnogo dela. – SPb, 2002. – S. 18.