СУЧАСНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИХ СПАЙОК У ЖІНОК З ТРУБНИМ БЕЗПЛІДДЯМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2009.1.9656Ключові слова:
трубне безпліддя, спайковий процес органів малого таза, лікування, профілактика, лапароскопія, антиадгезивний гельАнотація
Запропоновано спосіб лікування та профілактики трубного безпліддя, який базується на проведенні лапароскопічних реконструктивно- пластичних операцій з додатковим призначенням інтраопераційних та післяопераційних заходів профілактики спайкоутворення та є ефективним і може бути відтворений у практичній медицині. Завдяки застосуванню даного способу, частота спонтанно матково вагітності підвищується в 2 рази, забезпечується більш швидке відновлення фізіологічних функцій організму у післяопераційному періоді та на 6,3% і 25%, відповідно, достовірно знижується частота післяопераційних ускладнень і спайкоутворення. Інтраопераційне застосування гелево форми протиспайкового бар’єрного засобу сприяє покращанню результатів лікувально-діагностично лапароскопі . Швидкий ефект антиадгезивного гелю щодо профілактики спайок, якодніє із провідних причин трубного безпліддя, забезпечується, завдяки інтраопераційному нанесенню препарату та збереженню його ді протягом 5 діб, які є найбільш критичними у відношенні спайкоутворення.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).