УЛЬТРАЗВУКОВА ХАРАКТЕРИСТИКА СТРУКТУРНО-ТКАНИННИХ ЗМІН ЄДИНОЇ НИРКИ В ДІТЕЙ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2015.2.4768Ключові слова:
єдина нирка, діти, ехоскопічні симптоми структурно-тканинних змін.Анотація
З метою ідентифікації ренальних ультразвукових ознак структурно-тканинних змін обстежено 108 дітей з єдиною ниркою: єдиною уродженою ниркою, єдиною ниркою після нефректомії (ЄНН), єдиною ниркою, яка функціонує (ЄФН), єдиною підковоподібною ниркою. З'ясовано, що ультразвукові ознаки структурно-тканинних змін вірогідно частіше мають місце в дітей з ЄФН та ЄНН. Встановлено зв'язок між походженням єдиної нирки та частотою ехоскопічних симптомів структурно-тканинних змін у нирці. Доведено можливість використання реносонографії для ідентифікаціїструктурно-тканинних змін у дітей з єдиною ниркою різного походження.
Посилання
Adaptive hyperfiltration in the aging kidney after contralateral nephrectomy / A. B. Saxena, B. D. Myers, G. Derby [et al.] / / Am. J. of Physiol. - 2009. - Vol. 291. - P. 629-634.
Makovetskaya H. A. Sovremennyy vz•hlyad na khronycheskye zabolevanyya pochek. Dyskussyonnye voprosy / H. A. Makovetskaya / / Voprosy sovremennoy pedyatryy. - 2006. - № 5 (1). - S. 74-78.
O'Neill W. C. Sonographic evaluation of renal failure / W. C. O'Neill / / Am. J. Kidney Dis. - 2008. - Vol. 35(6). - P. 1021-1038.
Shapiro E. The Congenital and Acquired Solitary Kidney / E. Shapiro, D. A. Goldgarb, M. Ritchey / / Rev. Urol. - 2003. - Vol. 5(1). - P. 2 - 8.
Pro zatverdzhennya Protokoliv likuvannya ditey za spetsialʹnistyu «Dytyacha nefrolohiya» : nakaz MOZ Ukrayiny vid 20.07.2005 r. № 365.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).