НЕФРОПАТІЇ В ДИТЯЧОМУ ВІЦІ ЯК ФАКТОР РИЗИКУ РОЗВИТКУ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ.
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2015.1.4683Ключові слова:
алергія, атопічний дерматит, етіологія, патогенез, алергени.Анотація
Артеріальна гіпертензія має вагоме значення у структурі серцево-судинних захворювань, які нерідко стають причиною ранньої інвалідизації та смертності. Незважаючи на те, що артеріальна гіпертензія часто дебютує вже у підлітковому віці, її діагностика не завжди своєчасна, тому що підвищення артеріального тиску ще не має стабільного характеру та не сягає високих показників. Ренокардіальний взаємозв'язок привертає увагу як нефрологів, так і лікарів суміжних спеціальностей: кардіологів, сімейних лікарів, педіатрів. На даний час нефропатії' вважаються незалежними
предикторами серцево-судинних захворювань, хоча клінічні симптоми захворювання з'являються лише на пізніх стадіях дисфункції. Отже, пріоритетним є профілактичний напрямок, який передбачає ранню діагностику, бажано ще в період доклінічних проявів захворювання, та своєчасне започаткування коригувальних заходів щодо попередження розвитку ускладнень. У зв'язку із цим, актуальними є пошук ранніх маркерів артеріальної' гіпертензії, виділення у групу ризику контингенту дітей, в яких у подальшому передбачається висока вірогідність розвитку гіпертонічної' хвороби. У роботі наведені результати ретроспективного аналізу медичної' документації (історій хвороб) з метою виділення факторів ризику розвитку нефропатії' в дітей. За допомогою методу факторного аналізу виявлена спільність предикторів розвитку нефропатій та артеріальної гіпертензії. Наявність однакових предикторів та близькі за значенням показники факторного навантаження модифікованих факторів ризику свідчать про необхідність застосування ранніх лікувально-профілактичних заходів щодо попередження виникнення кардіоваскулярної патології в дітей з нефропатіями.
Посилання
Arterialʹna hipertenziya u ditey ta pidlitkiv /M. V. Khaytovych, O. O. Hordon, R. V. Terletsʹkyy [ta in.] //Pediatriya, akusherstvo i hinekolohiya. - 2006. - № 2. - S. 28-37.
Hromnatsʹka N. M. Vplyv pokaznykiv masy tila na chastotu i kharakter perebihu arterialʹnoyi hipertenziyi u ditey i pidlitkiv / N. M. Hromnatsʹka // Bukovynsʹkyy medychnyy visnyk. - 2007. - T. 11, № 2. - S. 34-36.
Doskyn V. A. Mnohofaktornaya otsenka sostoyanyya zdorovʹya detey ranneho vozrasta / V. A. Doskyn, 3. S. Makarova // Rossyyskyy vestnyk peryna- tolohyy y pedyatryy. - 2006. - № 6. - S. 30-37.
Yhnatova M. S. Nefropatyy u detey: profylaktyka nefropatyy y preduprezhdenye prohressyrovanyya bolezney pochek u detey / M. S. Yhnatova // Rossyyskyy vet•snyk perynatolohyy y pedyatryy. -2005. - № 6. - S. 3-7.
Rebrova O. Statystycheskyy analyz medytsynskykh dannykh / O. Rebrova. - M. : Medya Sfera, 2006.- 305 s.
Bloodpressure and adiposity in children and adolescents / G. Paradis, M. Lambert, J. O'Loughlim [et al.] // Circulation. - 2004. - Vol. 110. - P. 1832 -1838.
Ozhyrenye y arteryalʹnaya hypertonyya / E. N. Synytsyna, V. B. Markovskyy, A. S. Halanova [y dr.] // Lechashchyy vrach. - 2008. - № 4. - S. 14-17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).