МІКРОФЛОРА СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ГОРТАНІ У ХВОРИХ НА НЕСПЕЦИФІЧНУ ПОСТІНТУБАЦІЙНУ ГРАНУЛЬОМУ ГОРТАНІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2017.1.7516Ключові слова:
неспецифічна гранульома гортані, мікрофлора, антибіотики.Анотація
Актуальною проблемою сучасної медицини є профілактика і лікування неспецифічної постінтубаційної гранульоми гортані. Одним із факторів виникнення даної патології є запальний процес у гортані після проведеної інтубації, спричинений мікрофлорою. Остання у пацієнтів із неспецифічною гранульомою гортані не вивчена взагалі.
Мета дослідження – порівняльне вивчення загального кількісного та якісного бактеріального й грибкового обсіменіння слизової оболонки гортані у здорових людей і хворих на неспецифічну гранульому гортані.
Матеріали і методи. Кількісну та якісну характеристику мікробних асоціацій і видовий склад мікрофлори слизової оболонки гортані вивчали у 40 здорових людей і 72 хворих на неспецифічну гранульому гортані. Ідентифікацію мікроорганізмів проводили згідно з класифікаційними схемами Bergey, використовуючи тест-системи “API Staph”, “API Strep”, “API 20 E”, “API NH”, “API Caryne”, “API Candida”. Антибіотикочутливість кожного штаму досліджували відповідно до Інформаційного листа №189. При цьому використовували диски з бензилпеніциліном, амоксиклавом, стрептоміцином, гентаміцином, офлоксацином, левофлоксацином, еритроміцином, цефазоліном, цефуроксином, цефтриаксоном, цефпіромом.
Результати досліджень та їх обговорення. Порівняльний аналіз отриманих результатів дозволяє констатувати, що у хворих на неспецифічну постінтубаційну гранульому гортані виявлено всі ті ж види аеробних мікроорганізмів, що й у здорових людей, однак висівались вони значно частіше. Загальна щільність мікробних популяцій на слизовій оболонці гортані у здорових осіб становила (2672±614) КУО/мл, у хворих на неспецифічну гранульому – (21514±2382) КУО/мл. В обох досліджуваних групах домінували представники кокової мікрофлори. У хворих на неспецифічну гранульому гортані стрептококи висівались у 56 (77,8 %), стафілококи – у 60 (83,3 %) і нейсерії – у 65 (90,3 %) пацієнтів. Аналіз антибіотикограм мікроорганізмів, виділених у хворих на неспецифічну гранульому гортані, показав підвищення їх резистентності до досліджуваних антибіотиків, порівняно з мікрофлорою, виділеною у здорових осіб.
Висновки. У процесі лікування хворих на неспецифічну гранульому гортані антибіотиками вибору можуть бути представники цефалоспоринового (цефуроксин, цефтриаксон, цефпіром) і фторхінолонового (левофлоксацин) рядів.
Посилання
Vyznachennia chutlyvosti mikroorhanizmiv do antybakterialnykh preparativ. [Determination of the sensitivity of microorganisms to antibiotics.] (2007). Kyiv [in Ukrainian].
Hadzhymyrzaev, G.A., Dzhamalutdinov, Yu.A., Gamzatov, A.A., & Akhmatov, A.A. (1997). Intubatsyonnye granulemy podgolosovoy polosti v sochetanii s ogranichennym khondroperykhondritom persnevidnogo khryashcha [Intubation granulomas of the vocal cavity in combination with limited chondroperichondritis of the crikoid cartilage]. Vestn. otorynolarynh. – Journal of Ororhinolaryngology, 4, 49-50 [in Russian].
Pogosov, V.S., Antoniv, V.F., & Banar I.M. (1989). Mikroskopiia i mikrokhirurgiya gortani i glotki. [Microscopy and microsurgery of the larynx and pharynx]. Kyshynev: Shtyyntsa [in Russian].
Dzh.Khoulta, Kryha, G., Snyta, P., Dzh.Steyla, Uyllyamsa, S. (1997). Opredelitel bakteriy Berdzhy [The determinant of bacteria Berdzhi]. (Trans.). Moscow: Mir [in Russian].
Unifikatsiya metodu vyznachennya chutlyvosti mikroorhanizmiv do antybiotykiv [Unification method for determining the sensitivity of microorganisms to antibiotics] 2005. Ukrainskyi Tsentr naukovoi medychnoy informatsii ta patentno-litsenziynoi roboty. Ukrainian Center for Scientific Medical Information and Patent License Activities. Informatsiynyy lyst. Kyiv [in Ukrainiuan].
Tryantafylidi I.G., Naumov G.P. (1987). Klinika, diagnostika i lecheniye kontaktnykh granulem gortany. Lektsiya. [Clinic, diagnosis and treatment of contact larynx granulomas. Lecture]. Moscow: TSOLIUV [in Russian].
Hoffman, H.T., Overholt, E., Karnell, M., McCulloch, T.M. (2001). Vocal process granuloma. Head and Neck, 23 (12), 1061-1074.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).