ВИВЧЕННЯ ДЕЯКИХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКАЗНИКІВ У ОСІБ, ЯКІ КОРИСТУЮТЬСЯ ЗНІМНИМИ ЗУБНИМИ ПРОТЕЗАМИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2015.4.5653Анотація
Не викликає жодних сумнівів факт, що ортопедичне лікування спричиняє у пацієнтів стрес. Функціональні порушення центральної нервової системи не можуть не позначатися на стані церебральної гемодинаміки. Паралельно спостерігаються значні порушення у функціональній активності жувальних м’язів. Метою було дослідження стану мозкового кровообігу за даними реоенцефалографії та дослідження функціональної активності жувальної мускулатури у пацієнтів до початку та в ранні терміни користування знімними конструкціями зубних протезів. Зміни реоенцефалографічних та електроміографічних показників при користуванні знімними протезами свідчать про те, що під час адаптації до протезів відбуваються зміни не тільки в ділянці слизової оболонки протезного ложа, а і в цілому організмі, що має бути враховане під час ортопедичної реабілітації цього контингенту пацієнтів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).