ОСОБЛИВОСТІ ІМУННОГО ГОМЕОСТАЗУ В ДИНАМІЦІ РОЗВИТКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2415-8798.2018.2.8745Ключові слова:
бронхіальна астма, імунна система, лімфоцити, циркулюючі імунні комплекси.Анотація
У даній роботі показано, що розвиток експериментальної бронхіальної астми (БА) супроводжується змінами показників імунної системи: Т- і В-лімфоцитів, циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у крові мурчаків-самців на 4-ту, 18-ту, 25-ту доби експерименту.
Мета дослідження – визначити окремі показники імунної системи в крові мурчаків при модельному процесі БА на 4-ту, 18-ту, 25-ту доби експерименту.
Матеріали і методи. Досліди провели на 40 мурчаках-самцях масою тіла 0,25–0,27 кг. Тварин поділили на 4 групи по 10 тварин у кожній. Інтактні тварини складали першу групу. Тварини з експериментальною БА – другу, третю, четверту групи відповідно на 4-ту, 18-ту, 25-ту доби експерименту. Експериментальну БА відтворювали за методом В. І. Бабича. В крові інтактних мурчаків та тварин з експериментальною БА визначали кількість Т- і В-лімфоцитів за методом Е. Ф. Чернушенко, Л. С. Когосова, рівень циркулюючих імунних комплексів – за методом V. Haskova та співавт. Результати дослідження оброблені за методом варіаційної статистики з використанням критерію Стьюдента.
Результати досліджень та їх обговорення. Результати досліджень показали зміни окремих показників імунної системи залежно від термінів формування БА : збільшення кількості В-лімфоцитів, ЦІК і зменшення кількості Т-лімфоцитів у всі досліджувані доби експерименту.
Висновки. Результати, які ми отримали, свідчать про значні зміни у показниках імунної системи в крові експериментальних тварин із БА та є важливими для розуміння патогенезу БА . Дані досліджень дають можливість пошукати досконаліші та ефективніші методи діагностики БА.
Посилання
Reheda, M.S., Reheda, M.M., Furdychko, L.O., Kolishetska, M.A. & Myronenko, S.I. (2012). Bronkhialna astma. 5 vyd. [Bronchial astma. 5th ed.]. Lviv [in Ukrainian].
Holgate, S.T. (2012). Innate and adaptive immune responses in asthma. Nature medicine. 18 (3), 673-683. doi:10.1038/nm.2731
Reheda, M.S., Kolishetska, M.A. & Yurevych, V.R. (2015). The influence of thiotriazoline on the change of immune system in the blood of guinea-pigs under the conditions of development of experimental bronchial asthma. Medychna ta klinichna khimiia – Medical and Clinical Chemistry, 17 (2), 52-55 [in Ukrainian]. DOI:http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681X.2015.v17.i2.4870
Babych, V.I. (1979). Modyfikatsiya metoda eksperymentalnoi modeli bronkhialnoi astmy u morskykh svynok [Modification of the experimental model of bronchial asthma in guinea pigs]. Problemy patolohyy v eksperymente y klynyke – Problems of pathology in the experiment and in the clinic., 3, 159 [in Russian].
Chernushenko, E.F. & Kohosova, L.S. (1981). Immunolohyia i immunopatolohyia zabolevanyia lehkykh [Immunology and immunopathology of lung disease]. K. : Zdorove.
Haskova, V., Kaslik, J. & Matejckava, M. (1977). Novy zpusob stanoveni circulujicich imunokomplexy wlidskych serech. Cas. Lek. Ces. 116 (14), 436-437.
##submission.downloads##
##submission.additionalFiles##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).