РЕНАЛЬНА ЕРИТРОПОЕТИНДЕФІЦИТНА АНЕМІЯ У ВАГІТНИХ ЖІНОК З ІНФЕКЦІЙНИМИ УРАЖЕННЯМИ НИРОК
DOI:
https://doi.org/10.11603/24116-4944.2009.1.9660Ключові слова:
анемія вагітних, еритропоетин, інфекція нирокАнотація
Визначався рівень еритропоетину в крові вагітних жінок з інфекційними ураженнями нирок. Обстежувані вагітні розподілені на три групи: гострий пієлонефрит, хронічний пієлонефрит та здорові вагітні (контрольна група). Всі вагітні були втермінах між 28 та 40 тижнем вагітності. Групи вагітних з запальними ураженнями нирок розподілені за рівнем гемоглобіну в крові ще на три групи: анемія легкого ступеня, середнього ступеня та важка анемія. Цікаві результати отримали в групі вагітних з хронічним пієлонефритом та анемією середнього ступеня: у 3 (4,8%) вагітних рівень еритропоетину був в нижніх межах норми, у 20 (32,3%) вагітних вище норми, а у більшості вище норми в де кілька разів. Виходячи з даного дослідження, рекомендуємо вагітним жінкам з запальними захворюваннями нирок та анемією середнього та важкого ступеня визначати рівень еритропоетину в сироватці крові, для вирішення питання про метод лікування анемі у таких вагітних жінок.
Посилання
Gaidukova SM, Vydyborets SV Erythropoietin: physiological role and clinical application // Health Ukraine .- 2003.- No. 13.- P. 26.
Erythropoietin. Biological Properties and Clinical Use // Ed. prof. SA Gusevoy and Corr. AMS of Ukraine prof. VG Bebeshko .- Kyiv.- 2005.422р.
Kubanek B. Introdaction: the role of microenvirus and cytokines on the modulation of erythropoies // Ann. N.Y.Akad.Sci.- 1994.-718.- P.257-258.
Erslev A.J. Erythropoietin / N. Engl. J. Med. - 1991; 324. -P. 1339-1344.
Konovodova E.N. Erythropoietin in the fetus and the newborn .// Obstetrics and gynecology .- 2004.- No. 1.- P. 13-16.
Shcherbakov A.Yu., Sumtsov D.G. Condition of the system of hemostasis in pregnant women with chronic pyelonephritis, complicated by anemia .//PAG.- 2003.- №4.- P.61-64.
Zaporozhan VM, Moskalenko T.Ya., Gozhenko A.I. Fetoplacental insufficiency with anemia in pregnant women and the state of osmoregulating kidney function. // PAG .- 2004.- №2.- P.68-70.
BurlevV.A., Konovodova E.N., Murashko L. E. idr Clinical significance of deposited iron in pregnant women with anemia on the background of treatment with erythropoietin .// Problems of reproduction .- 2001.- №1.- P. 41-46.
Guseva S.A., Voznyuk V.P., Dubkova A.G. Anemia: the principles of diagnosis and treatment. - Kyiv: Logos, 1999.- 288p.
Kulakov VI, Gurtova B. L., Emelyanova AI Scientific and practical results of diagnosis and treatment of pyelonephritis of pregnant women and women. // Obstetrics and gynecology .- 2005.- №6.- P. 3-7.
Radzinsky VE, OrdiantsI.M. Alternative approaches to anemia of pregnant women .// Obstetrics and gynecology. 2007.- No. 3.- P. 65-67.
Reznichenko G.I., Pavlyuchenko N.P., Reznichenko Yu.G. The search for pathogenetically grounded therapy for anemia of pregnant women .//PAG.- 2001.- №6 .- P.77-81.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).